Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

KONTAKTY

Nase Bio zdravie
Tribečská 650/24
956 17, Solčany
tel: +421 902 447 675 alebo +421 902 076 947
napíšte nám

TOVAR V AKCII

naša cena 17,10 EUR
skladom
naša cena 51,00 EUR
skladom
naša cena 3,80 EUR
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 2,10 EUR
skladom
naša cena 11,00 EUR
skladom

Kremelina
Kremelina je zázrak pre odkyslenie organizmu a detoxikáciu

Rozsievky z ktorých je kremelina tvorená, sú jednobunkové organizmy, ktoré žili pred 300 miliónmi rokov v oceánoch. Zo získaného kremičitanu z morskej vody si tvorili jemnú škrupinu. Keď odumreli, ukladali sa ich mikroskopické škrupiny na dne mora. Po ústupe oceánu sa tieto vrstvy ocitli na súši a spoločne s mušľami tvoria kriedové útesy a prášok ako posypová pôda. Je to neutrálny netoxický materiál obsahujúci minerály, ako kremík, vápnik, mangán, horčík, titán, železo a ďalšie. Kremelina má štruktúru valčeka a tie majú veľmi silný negatívny náboj. Ako sa tieto milióny valčekov pohybujú skrz tráviaci trakt, priťahujú a absorbujú baktérie, plesne, huby, endotoxíny, prvoky, parazity, vírusy, pesticídy a zvyšky chemických látok, E-coli a ťažké kovy a tiež pozostatky liečiv. Tie sú potom následne vylúčené v stolici.

Zabezpečuje pravidelné pohyby čriev a zdravšie črevo od polypov, vredov. Umožňuje lepšie vstrebávanie živín do organizmu, stimuluje metabolizmus a tým napomáha k strate nadbytočnej váhy. Znižuje cholesterol i vysoký krvný tlak

Organické zlúčeniny kremíka sú základné stavebné kamene živej hmoty. Najviac ich nachádzame v kostiach, potom v koži, nechtoch a vlasoch. V priebehu starnutia ľudského organizmu sa nielenže množstvo týchto látok znižuje, ale navyše, ľudské telo nevie premieňať anorganický kremík v organický kremík. Kremík tkanivám dodáva pevnosť. Kremík má vysoké protizápalové účinky a zrýchľuje hojenie rán.

Vlasy, ktoré žiaria vďaka kremeline

Vlasy sú najvýraznejšou ozdobou, akú ženy a muži môžu mať a preto si zaslúžia všetku našu pozornosť, aby boli čo najzdravšie.

Vlasy pri dávke 90 mikrogramov na jeden gram sú skoro rovnako bohaté na oxid kremičitý ako zdravé kosti dospelého človeka, ktoré majú 100 mikrogramov na jeden gram. Oxid kremičitý je tiež základnym prvkom zdravých vlasov.

Kremelina slúži ako prevencia proti vypadávaniu vlasov, regeneruje a podporuje rast nových, zdravších a silnejších vlasov, ktoré budú plné lesku a krásy.

Zdravé zuby a ďasná

Kremelina (oxid kremičitý) má obrovský podiel na tvorbe a tvrdosti zubnej skloviny, ktorá je veľmi dôležitá. Kremelina zabraňuje tvorbe zubného kazu, udržuje zuby pekné a zdravé. Kremelina tiež zabraňuje krvácaniu ďasien, astrofii ďasien a "ústupu ďasien", ktoré majú za následok trvalé poškodenie a následne až stratu zubov. Kremelina efektívne bojuje so zubným kazom a zabraňuje jeho tvorbe a tiež zabraňuje rozkladom kostí, zubov a zápalom.

Zdravé nechty

Pri užívaní potravinárskej kremeliny DiatomPlus sa lámavé nechty za krátky čas stanú minulosťou. Oxid kremičitý, ktorého táto kvalitná potravinárska kremelina obsahuje až 94%, komplexne zlepší kvalitu vašich nechtov, tiež zvýši ich tvrdosť, lesk a zníži citlivosť na lámavosť nechtov. Ozdravné účinky kremeliny DiatomPlus budete pozorovať najvýraznejšie na vašich vlasoch, nechtoch, pleti, pokožke a zuboch.

Oxid kremičitý, ktorý kremelina obsahuje je rovnako dôležitý pre naše vlasy ako aj pre iné tkanivá v našom tele. Ako možno viete, kolagén zvyšuje pružnosť pokožky a zlepšuje jej vzhľad, ale čo ste zrejme nevedeli je fakt, že za svoju kvalitu vďačí práve oxidu kremičitému.

Zvyšuje elasticitu pokožky, obmedzuje tvorbu vrások. Zlepšuje elasticitu ciev a kože (antisklerotické účinky). Kremík (Si, silicium)

 

Kremelina sa podieľa na stavbe kostí, syntéze kolagénu a elastínu, čím zaisťuje dobrý stav pokožky a všetky spojivového tkaniva, zvyšuje jej odolnosť, zachováva pružnosť, urýchľuje hojenie rán.

Kremelina je tiež vhodná aj pre vonkajšie použitie. Možno ju primiešať do pleťovej masky pre čistejšiu pokožku, do zubnej pasty pre belšie zuby a zdravšie ďasná, rovnako ako do kúpeľa na spevnenie a vonkajšie prečistenie celého tela.

 

Výhody pravidelného užívania kremeliny:

 • zníženie vysokého krvného tlaku
 • zníženie zlého cholesterolu
 • zmiernenie alebo odstránenie bolestivosti kĺbov, zabudovanie vápnika do kostí
 • zdravšia pleť, podpora tvorby kolagénu, vyhladenie, zjemnenie vrások
 • väčší lesk a sila vlasov
 • pravidelná stolica, očistená črevá od patogénov
 • odstraňuje zápchu
 • zvyšuje telesnú energiu
 • znižuje potrebu spánku
 • má protizápalové účinky
 • zdravšie zuby a ďasná
 • silnejšie nechty
 • posilňuje imunitu, antioxidant

 

Návod na použitie:

Odporúčané dávkovanie pre ľudí:

Ak ste nikdy nemali očistnú kúru s kremelinou tak začínate 1/2 čajovou lyžičkou, 1x - 2x denne a postupne zvyšujete na 1-2 polievkové lyžice, zvyšovanie sa určuje podľa vašich pocitov, príznakov, ktoré sú u každého z nás iné. Ak nemáte žiadne príznaky zvýšte dávku na maximálne 2 polievkové lyžice denne. Najlepšie ráno na lačno, kedy kremelinu rozmiešate vo vode, či inom nápoji, NE horúcom.

 

Pre úplné očistenie organizmu od parazitov je potrebné kremelinu užívať 3 mesiace, keďže rôzne parazity sa v tele zdržujú 3 mesiace. Na 3 mesačnú kúru je 500g balenie. Samozrejme môžete kremelinu užívať aj stále, pretože nijak nezaťažuje organizmus a nemá vedľajšie účinky.

 

Ak máte nízky tlak, začnite s užívaním kremeliny s dávkou nižšou ako ½ čajovej lyžičky. Na začiatok stačí na špičku lyžičky a ak sa budete cítiť dobre, môžete pomaly zvyšovať dávku.

Kremelinu môžete užívať aj počas kojenia. Musíte však začať s tretinou čajovej lyžičky a pozorovať seba aj kojené dieťa ako reaguje. Zvyšovať dávku musíte veľmi pomaly a ak si všimnete zmenu na sebe alebo dieťati, musíte dávku znížiť.

Deti od 3 rokov môžu 1/2 čajovej lyžičky denne. Deťom do 3 rokov sa neodporúča užívať kremelinu.

 

Zamiešajte kremelinu s vodou alebo so šťavou a okamžite vypite než sa kremelina začne usadzovať na dne. Teplota tekutiny by mala byť bežná izbová. Kremelinový prášok sa nerozpustí, preto tekutinu niekoľkokrát pri pití premiešajte, aby ste zabránili jeho usadzovaniu. Je bez zápachu a bez chuti. Nadbytočné množstvo telo vylúči. Kremelina by sa nemala pridávať do teplej vody, pretože pôsobením tepla sa kryštály rozpustia a užívanie kremeliny stratí svoj detoxikačný efekt.

 

Dávkovanie a použitie pre zvieratá:

Využitie kremeliny u zvierat či už domácich alebo poľnohospodárskych k podpore imunity, dodanie organických minerálov, ochránenie od parazitov.

Kremelina by sa mala pridať v cca 2% hmotnostných dielov do krmiva.

Tu sú niektoré príklady dávkovania:

kôň a dobytok: 2 kg / 45kg krmiva

ošípané a ovce: 1 kg / 45 kg

kurčatá, morky, husi, kačice: ½ čajovej lyžičky na hrnček krmiva

mačiatka: ½ lyžičky, Mačky: 1 lyžička do krmiva

šteňatá a malí psi: ½ lyžičky

psi do 22kg: 1 lyžička

psi nad 22kg: 1 polievková lyžica

pes nad 45 kg: 2 polievkové lyžice

 

Kremelina a vnútorné parazity u zvierat:

Kremelina účinne eliminuje škrkavky, tenkohlavca, mrle a machovce do siedmich dní od podávania. Najúčinnejšie je užívanie po dobu najmenej 90 dní, aby sa zachytili ​​všetky vývojové štádiá parazitov. Ďalej dokáže absorbovať ortuť, e-coli, endotoxíny, vírusy, pesticídy, chemikálie, detoxikuje a čistí zažívanie a hrubé črevo.

 

Kremelina  a vonkajšie parazity u zvierat:

Na vonkajšej parazity poprášime kremelinu zvieratám do srsti. Ostré hrany rozsievok naruší ochrannú vrstvu hmyzu a ten sa postupne dehydruje-vysychá. Kremelinu poprášime na miesta kde sa zvieratá zdržiavajú, prespávajú či kde je im podávané kŕmenie. Kremelina pohlcuje vlhkosť, zápach a zabraňuje hmyzu vniknutie na miesta kde sa zvieratá zdržujú.